Aktivity
Excelentné spojenie softvéru, hardvéru a moderných technológií
Ponúkame širokú škálu modernej výučby a odborných aktivít.
Je expert v oblasti Meranie vysokofrekvenčných elektomagnetických polí (EMP) a senzorov fyzikálnych veličín ktoré pracujú na báze EMP. Vysokoškolské vzdelanie v odbore Rádiotechnika ukončil na Elektrotechnickej Fakulte STU v roku 1992. Dosiahol stupeň PhD. v roku 1999, kde obhájil tému „Senzory elektromagnetického poľa v elektromagnetickej kompatibilite“ vo vednom odbore Meracia technika. V roku 2008 absolvoval atestáciu v Ruskej federácii na uznanie ekvivalencie diplomu kandidáta technických vied. V roku 2009 dosiahol titul docent v Meracej technike a v roku 2016 titul profesor Meracej techniky. V roku 2011 Federálna služba dohľadu nad vzdelávaním Ruskej federácie mu udelila titul docent meracej techniky. O roku 1993 pracuje ako vysokoškolský učiteľ striedavo spočiatku na STU, neskôr na TnUAD Trenčín, potom na IžGTU Iževsk, Ruská federácia. V súčasnosti pracuje na FEI STU, kde vedie prednášky a cvičenia z predmetov Elektrotechnika 1, Elektromagnetická kompatibilita, Elektrické obvody a Vysokofrekvenčná Technika.
Vo vedeckej a odbornej oblasti sa zaujíma o meranie vysokofrekvenčných EMP tak v laboratórnych podmienkach ako aj v priemyselných odvetviach. Venuje sa obvodovej časti EMC a návrhu snímačov sily a tlaku, ktoré pracujú na báze zmeny EMP. Väčšina jeho prác smeruje do technickej spolupráce s priemyslom, je autorom resp. spoluautorom 4 priemyselných vzorov, má podané 2 patenty. Spolu so svojimi spolupracovníkmi a doktorandmi vyvinul metódu na kalibráciu hladinomerov, policajných radarov (Slovenská legálna metrológia, n.o., SR), elektromagneticky odolnú výstroj portálového robota a valcovacej stolice papierenského stroja (Bifor, s.r.o., RF), spolu vytvoril metodiku merania smerových charakteristík rozsiahlych antén, výrazne prispel k obnove stredovlnných vysielačov v SR (Towercom a.s.) a spolupracoval pri vývoji Radar Shield Wall (RSW) pre rýchlostnú cestu D4R7 medzi STU and Universitat Politecnica de Valencia for FERROVIAL AGROMAN S.A. Je autorom desiatok publikácií vo WOS a SCOPUS. Pracoval na desiatkach projektov s vedeckou sférou a s praxou. V súčasnej dobe vedie projekty VEGA s názvom “Electromagnetic Compatibility of Internet of Things Wireless Devices” a taktiež projekt APVV s názvom “Microelectromechanical Sensors with Radio Frequency Data Transmission”.
Vo vedecko-pedagogickej oblasti, vychoval 3 PhD. Pričom dizertačné práce sa týkali najmä problematiky merania vzdialených blízkych EMP, MEMS a RF kalibrácie. V súčasnosti školí 4 PhD. študentov, ktorých témy sú zamerané prevažne na potreby praxe: measurement of phenomena linked with existence of EMF (change in system S parameters, mutual impedance, resonant circuits parameters, etc.), (directing 3 PhD students), radio frequency (RF) micro electro-mechanical systems (MEMS) design and development – 2 successful VEGA projects. V súčasnosti je garant inžinierskeho štúdia „Aplikovaná elektrotechnika“, doktorandského štúdia „Meracia technika“, habilitácií a inaugurácií v odbore „Teoretická elektrotechnika“.
POPULÁRNE PREDNÁŠKY
Ak rozumieme vysokofrekvenčnej technike, už je len krôčik k tomu aby sme porozumeli činnosti vysokofrekvenčných meracích zariadení a vedeli ich navrhnúť. Tento krôčik predstavuje predmet Antény a mikrovlnné obvody, ktorý umožní preniknúť do obvodovej techniky trochu inak.
Predmet, ktorý spojí predchádzajúce teoretické poznatky s praktickým využitím elektromagnetického poľa. Ako sa signál dostane do môjho mobilu ? Do televízora ? Do mobilného internetu? Čo majú tieto oblasti spoločné? A prečo zas pole?
Ako človek spoznáva svet? Využíva zmysly a nadobúda skúsenosti. Elektrický prúd, napätie, výkon však nevidieť, necítiť (alebo len raz). Tak aby sme spoznali svet elektrotechniky musíme merať. A ako merať a čím merať sa naučíme v tomto predmete.
Keď úž vieme, čo je to ampérmeter, voltmeter, Wattmeter, zdroj, osciloskop, a vieme všetky tieto prístroje aj používať, je čas ísť trochu ďalej a porozumiet spektrálnemu analyzátoru, sieťovému analyzátoru, analyzátoru výkonu a naučiť sa s nimi pracovať
Pripoj sa k viac ako 100 študentom ktorí študujú na Ústave elektrotechniky
Staň sa súčasťou ÚE a začni svoju kariéru.