Dve obhajoby za sebou.
Dňa 27. 8. 2024 o 9:00 sa konala dizeračná skúška nášho dlhoročného kolegu Ing. Imricha Szolíka na tému Vysokofrekvenčné detektory v EMC. Práca bola vedená doc. Bitterom, ktoý je popredný odborním z oblasti EMC. Ing. Szolík predstavil zaujímavú metódu simulácie nelineárnych prvkov (zero bias Schottky diode). Jej zapojenie v detektore a výstupné a prevodové charakteristiky takéhoto zapojenia. Dôraz sa kládol najmä na parazitné vlastnosti detektora a chyby (neistoty), ktoré sú determinované týmito parazitami. V závere skúšky boli predostreté tézy budúcej dizertačnej práce.
Obhajoba dizertačnej práce
O 10:00 sa konala obhajoba dizertačnej práce Ing. Karola Hilka, Pokročilé metódy identifikácie magnetických vlastností feromagnetických materiálov so zameraním na ich štrukturálnu diagnostiku. Školiteľom práce bol náš kolega prof. Vladimír Jančárik. Práca sa týkala materiálovo technického výskumu hlavne z pohľadu magnetických vlastností ocelí. Bola zameraná na nedeštruktívnu defektoskopiu feromagnetických materiálov najmä konštrukčných ocelí. Obsahom bola analýza vsťahu štruktúry materiálu s jeho vybranými magnetickými vlastnosťami, ako aj opis základných experimentálnych usporiadanípoužívaných pri meraniach.
Úspešné vyriešenie dizertačnej práce má prínos nie len v rámci diagnostiky konštrukčných ocelí, ale aj v rámci novej metódy merania Barhausenovho šumu.
“Aplikácia poznatkov získaných počas riešenia dizertačnej práce umožní detegovať poškodenú oceľ a mieru jej poškodenia. ”
Metódu bude možné nasadiť do reálneho použitia napríklad aj u našich partnerov z praxe.
Pripoj sa k viac ako 100 študentom ktorí študujú na Ústave elektrotechniky
Staň sa súčasťou ÚE a začni svoju kariéru.